Archiwum - października 2008

Brisingr w USA

Autor: brisingr | Kategorie:
Tagi: brisingr
02. października 2008 18:09:00

W nocy z 19 na 20 września w USA rozpoczęła się sprzedaż „Brisingr”. Tylko wciągu jednego dnia sprzedano ponad 650 tys. egz. książki. W Polsce tom ukaże się w połowie listopada tego roku nakładem wydawnictwa Mag. Wyłącznym dystrybutorem jest FKJO sp. z o.o., który od 1 października przyjmuje zamówienia na książkę.

Cykl „Dziedzictwo” Christophera Paoliniego o Eragonie i jego smoczycy Saphirze początkowo planowany był jako trylogia. Jednakże w jednym z wywiadów autor zdradził, że będzie liczyć ona cztery tomy. Poprzedzednie tomy to „Eragon” i „Najstarszy”.

źródło: rynek-książki.pl

Christopher Paolini

Autor: brisingr | Kategorie:
Tagi: paolini
02. października 2008 17:48:00

Informacje o autorze:

Christopher Paolini urodził się 17 listopada 1983 roku w Południowej Kalifornii. Spędził większość swego życia w Paradise Valley, Montana z rodzicami i młodszą siostrą, Angela.

Christopher był nauczany przez rodziców. Jako dziecko, często pisał opowiadania i wiersze. Niektóre z jego ulubionych książek to Bruce Coville's JEREMY Thatcher, Dragon Hatcher, Frank Herbert's Dune, i Raymond E. Feist 's MAGICIAN, jak również książki Anne McCaffrey, Jane Yolen, Brian Jacques, ER Eddison, David Eddings, a Ursula K. Le Guin.

W wieku 15 lat zaczął pisać Eragona, który został wydany w 2002 roku i był olbrzymim sukcesem - sprzedano miliony egzemlarzy, na bazie książki powstał również film.

 

Fragment Brisingr

Autor: brisingr | Kategorie:
Tagi: brisingr
02. października 2008 17:46:00

Leżał na brzuchu, ukryty za grzbietem piaszczystego wzgórza porośniętego rzadkimi źdźbłami trawy, ciernistymi krzakami i małymi kulkami kaktusów. Kruche łodyżki zeszłorocznej roślinności kłuły go w dłonie, gdy powoli pełzł naprzód, próbując lepiej przyjrzeć się Helgrindowi, górującemu nad otaczającą go krainą niczym czarny sztylet wbity we wnętrzności Ziemi.
Ukośne promienie wieczornego słońca zasnuwały wzgórze długimi, wąskimi cieniami i daleko na zachodzie oświetlały taflę jeziora Leona, zamieniając horyzont w migoczącą sztabkę złota.
Z lewej strony dobiegał Eragona miarowy oddech jego kuzyna, Rorana, leżącego obok. Zazwyczaj niesłyszalny, ruch powietrza teraz wydawał się Eragonowi, z jego wyostrzonym słuchem, nienaturalnie głośny; była to zaledwie jedna z wielu zmian, jakie zaszły w nim po przemianie, którą przeszedł podczas Agaetí Blödhren, Święta Przysięgi Krwi elfów.
Nie zwracał jednak na to uwagi, skupiony na obserwacji kolumny ludzi, przesuwającej się powoli w stronę podstawy Helgrindu, po pokonaniu pieszo mil dzielących górę od miasta Dras-Leona. Grupa dwudziestu czterech mężczyzn i kobiet, odzianych w ciężkie skórzane szaty, maszerowała na czele kolumny. Ludzie ci poruszali się dość dziwnie, każdy inaczej – kołysali się, podskakiwali, kuśtykali, szurali nogami, kręcili się, wspierali na kijach bądź podpierali rękami, maszerując na zadziwiająco krótkich nogach. Dopiero po chwili Eragon zorientował się, że każdemu z nich brakowało ręki, nogi bądź jednego i drugiego. Ich przywódca siedział wyprostowany w lektyce dźwiganej przez sześciu niewolników o naoliwionej skórze. Eragon pomyślał, że to zdumiewające osiągnięcie, wziąwszy pod uwagę fakt, iż ciało owego mężczyzny – bądź kobiety, nie potrafił określić płci – składało się wyłącznie z torsu i głowy, na której tkwiła wysoka na trzy stopy ozdobna skórzana tiara.
– Kapłani Helgrindu – wymamrotał do Rorana.
– Umieją posługiwać się magią?
– To możliwe. Nie odważę się zbadać góry umysłem, dopóki nie odejdą, bo jeśli istotnie są magami, wyczują mój dotyk, nawet najlżejszy, i odkryją naszą obecność.
Za kapłanami maszerowały dwa szeregi młodych mężczyzn odzianych w złote szaty. Każdy niósł w dłoniach prostokątną metalową ramę z osadzonymi w niej dwunastoma poziomymi prętami, na których wisiały żelazne dzwonki wielkości rzepy. Połowa młodzieńców potrząsała mocno swymi ramami, gdy unosili do kroku prawą nogę, a kiedy dzwonki rozbrzmiewały żałobną kakofonią, druga połowa trzęsła swoimi, stawiając lewe stopy. Żelazne języki uderzały o ścianki żelaznych gardeł, a ich ponury dźwięk odbijał się echem od wzgórz. Akolici krzyczeli do wtóru, jęcząc i wrzeszcząc w ekstazie.

Zdjecia okładki

Autor: brisingr | Kategorie:
Tagi: brisingr
02. października 2008 17:40:00

Na pewnym angielskojęzycznym blogu znalazłem bardzo ładne duże zdjęcie nowej okładki:

Brisingr okładka przednia

Blog o Brisingr

Autor: brisingr | Kategorie:
Tagi: brisingr
02. października 2008 17:36:00

Jestem fanem książek Ch. Paolini`ego. Od jakiegoś czasu krążą pogłoski o wydaniu nowej książki - Brisingr.

Postanowiłem założyć bloga by spisywać informacje na temat tomu 3.

Tytuł jest ciekawy, oznacza pierwsze słowo w starożytnym języku jakie nauczył się Eragon.

Książka wyjdzie w połowie listopada.

 

 

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112